سبد خرید

AVAYA

شرکت Avaya در زمینه ایجاد سیستم‌های تلفنی سازمان‌ها و فناوری مراکز تماس فعالیت   

می‌کند. این شرکت به عنوان بخش ارتباطات تجاری (Business Communication) شرکت Lucent فعالیت می‌کرده است که در سال ۲۰۰۰ به صورت یک شرکت مستقل شروع به فعالیت نموده است. با افزایش دامنه فعالیت این شرکت در آمریکا و اروپا، این شرکت به صورت بزرگترین شرکت فعال در زمینه فراهم کردن سیستم‌های مخابراتی برای بخش تجاری در آمده است. این شرکت دارای نزدیک به بیست هزار نفر نیروی انسانی است که ۶۰ درصد آن در خارج از آمریکا مشغول فعالیت می‌باشند. 

Avaya به تأمین کننده رسمی مخابرات همگرای (Converged Communication Provider) جام‌‌ جهانی فوتبال در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ فعالیت کرده است.   

 

Avaya  ارائه دهنده راه کارهای ارتباط هوشمند ، با بهره گیری از حدود یکصد سال سابقه در زمینه صنعت اتباطات ، از پیشتازان فن آوری جدید ارتباطات متکی بر IP بوده و به لحاظ حجم فعالیت و برتری فن آوری دارای رتبه اول جهانی و منطقه ای در امریکا ، اروپا و خاور میانه می باشد. راه کار های ارتباطی Avaya به موسسات و کسب و کارها امکان میدهد تا سازمان خود را برای دستیابی به برتری در بازاررقابتی آماده سازند. بیش از یک میلیون کسب و کار در دنیا و ۹۰% از ۵۰۰ شرکت برتر آمریکا (Fortune 500) از سیستم ها و راه کار های Avaya استفاده می نمایند. 

 

سیستم های ارتباط هوشمند Avaya شامل سیستم های تلفن آی-پی (IP Telephony) ، ارتباطات هماهنگ  (Unified Communications) ، مراکز ارتباطی  (Contact  Centers) ، فرآیندهای عملیاتی متکی بر ارتباطات (Communications-enabled Business Processes) می باشد. 

۸۰% بانک های آمریکایی از سیستم Avaya استفاده مینمایند و سهم  Avaya از بازار مراکزتلفنی در منطقه اروپا ، خاورمیانه و افریقا ۴۶% از بازار می باشد. 

Avaya با دارا بودن ۱۹۰۰۰ پرسنل و ۲۵۰۰ نفر متخصص در امر تحقیق و توسعه و ۲۵۰۰ نمایندگی فعال در سرتا سر جهان در سطح گسترده و تراز اول به ارائه سیستم ها و خدمات ارتباطی میپردازد.

درحال بارگذاری ...