سبد خرید

استریسک چیست؟

 

استریسک نام نرم افزاری در حوزه تلفن های ویپ است که به کمک آن می توان بین چند نقطه تماس تلفنی برقرار کرد. این تماس بدین صورت می باشد که شخصی در یک مکان اقدام به شماره گیری می کند. سیستم تلفنی استریسک در اینجا وظیفه جستجو بین شماره ها و پیدا کردن مکان مقصد را داشته و بعد از مشخص شدن مقصد، اقدام به انتقال صوت به مکان دوم را می نماید. ویژگی اصلی استریسک که باعث محبوبیت آن شده، متن باز بودن آن است و شما می توانید در تمامی دستگاه های IP-PBX راه اندازی کرده وسیستم تلفنی خودتان را مطابق با سلیقه خودتان تغییر دهید.

 

نحوه کارکرد سیستم تلفنی شما بدین صورت تغییر خواهد کرد که بعد از ورود تماس به شرکت شما، خطوط تلفن وارد گیتوی می شوند. گیتوی تماس ها را وارد شبکه داخلی شرکت و کابل های شبکه شما می نماید. ازینجا به بعد سرور استریسکی که در شبکه شما قرار دارد، با توجه به قابلیت های مختلفی که دارد، تمامی تماس های ورودی، خروجی و حتی داخلی شما را مدیریت خواهد کرد.

قابلیت های سیستم تلفنی استریسک:

مرکز تلفن دیجیتال در استریسک

مراکز تلفنی ویپ که با عنوان IP-PBX شناخته می شوند محل قرارگیری سیستم نرم افزاری استریسک می باشند که به کمک آن ها شما می توانید بر روی تمامی تماس های ورودی، خروجی و حتی داخلی شرکتتان مدیریت کنید. استریسک این قابلیت را دارد که متناسب با سلیقه شما برنامه ریزی شود و سیستم تلفنی شما را به یک سیستم کاملا شخصی سازی شده تبدیل کند.

اپراتور هوشمند در استریسک

سیستم تلفنی استریسک به صورتی برنامه نویسی شده است که بعد از ورود تماس به شرکت منوی صوتی را برای تمامی تماس ها پخش می کند. در صوت پخش شده بخش های مختلف شرکت معرفی می شوند و از تماس گیرنده خواسته می شود تا عدد یکی از واحد ها را شماره گیری کند. بعد از انتخاب واحد مورد نظر، استریسک به طور خودکار اقدام به انتقال تماس به بخش مربوطه را می نماید.

ساخت تعداد نامحدودی داخلی در استریسک

در استریسک شما می توانید به راحتی و با استفاده از پروتکل هایSIP  و IAX اقدام به ساخت داخلی نمایید و ازین جهت برای شما محدودیتی وجود نداشته و می توانید به تعداد دلخواهی داخلی با کاربری های مختلف به اپراتور های خودتان اضافه کنید.

انتقال تماس در استریسک

در سیستم تلفنی استریسک شما می توانید تماس های ورودی به هر کدام از داخلی ها را به هرجایی که می خواهید منتقل کنید. برای این منظور تنها کافیست برای هر کدام از داخلی ها یک شماره ثابت یا همراه تعریف کنید و بدین ترتیب بعد از برقراری تماس با آن داخلی تماس به شماره وارد شده منتقل می شود و شما می توانید در مکان دیگری پاسخگویی تماس را داشته باشید.

صندوق صوتی در استریسک

صندوق انتقادات و پیشنهادات قابلیتی است که به منظور ضبط صدای تماس گیرندگان در صورت تمایل آن ها انجام می شود. همچنین شما می توانید برای هر یک از داخلی ها صندوق صوتی داشته باشید و در صورت عدم پاسخگویی، تماس به صندوق صوتی منتقل می شود و از تماس گیرنده خواسته می شود که در صورت تمایل برای داخلی پیغام بگذارند. پیغام گذاشته شده در مرکز تلفن ذخیره می شود و کاربر می تواند با بررسی صندوق صوتی، تمامی پیغام های قبلی را مشاهده کند.

صف انتظار در استریسک

در سیستم تلفنی ویپ تماس های وردوی به شرکت به طور مستقیم به داخلی ها وصل نمی شودند و در ابتدا وارد صف انتظار خواهند شد. در صف تماس نیز در حین پخش آهنگ انتظار برای مشتریان شما شعار های تبلیغاتی پخش خواهد شد و اعلام می شود که چندمین نفر در صف پاسخگویی می باشد و زمان تقریبی پاسخگویی نیز برای جلب رضایت تماس گیرنده محاسبه و گفته خواهد شد.

پیجینگ در استریسک

به کمک این قابلیت شما می توانید ازسیستم تلفنی به عنوان پیجینگ استفاده کنید. مدیر شرکت می تواند داخلی های مورد نظرش را به یک سیستم یکپارچه پیجینگ تبدیل کند که در صورت نیاز به پیجینگ، همه این داخلی ها زنگ می خورند و مدیر می تواند با همه آن ها به صورت یک طرفه صحبت کند و خواسته خودش را به داخلی های مورد نظرش بگوید.

تمامی این قابلیت ها بر روی سیستم تلفنی ویپ، قابل راه اندازی و استفاده می باشند. مرکز تلفن ویپ ایران نیز اقدام به برنامه نویسی پنل اختصاصی ویپ بر روی همین بستر استریسکی نموده است که به کمک آن شما می توانید در محیط کاربری فارسی سازی شده، از تمامی این قابلیت ها به سادگی استفاده کنید.

درحال بارگذاری ...